טבע

מאמר מסע: טיולים בשביל האינקה

מאמר מסע: טיולים בשביל האינקה

אחד האתרים הפופולאריים ביותר עבור מטיילים בדרום אמריקה, הוא המסע בעקבות האינקה אל העיר הנטושה, מצ'ו פי'צו בפרו. מדובר באתר שמושך אליו הרבה מאוד תיירים מכל רחבי העולם, בפרט ישראלים, חבר'ה אחרי צבא שרוצים לאתגר את עצמם במסע מפרך ולא פשוט, אך חוויתי עם סוף מספק ונוף משכר. לצידם, אפשר למצוא גם משפחות ואפילו זוגות מבוגרים אשר בוחרים לבלות כך את ימי הפנסיה שלהם.

הסיפור של מצ'ו פי'צו הוא מאוד ייחודי. מדובר על עיר שנבנתה על ידי שבט האינקה לפני מאות שנים. היא נחשפה לראשונה רק בתחילת המאה העשרים על ידי ארכיאולוג אמריקאי שביצע שם בדיקות וחפירות. לימים אחרים המשיכו בדרכו, עד שהתגלתה עיר שלמה מתחת לאדמה. העיר כוללת אתרי פולחן, מחצבות, בתים ועוד שלל אתרים מרהיבים ביופיים. כיום המקום נחשב לאחד משבעת פלאי תבל החדשים.

בשביל להגיע אל העיר, יש לעבור טראק, מסע בדרכים. הוא יכול להימשך חמישה ימים אם מבצעים אותו במלואו, אך אפשר גם לקצר את משך הזמן אם בוחרים להשתמש בכלי תחבורה שונים. יש לקחת בחשבון, העיר נמצאת בגובה של 2350 מעל גובה פני הים. על מנת לצאת אל הטראק ולעשות אותו בצורה בטוחה, יש להסתגל לתנאי השטח במקום ולשהות מספר ימים בעיר קוסקו שנמצאת ליד. אחרת יהיה מאוד קשה לבצע את הטראק.

כיצד מבצעים את הטראק בפועל?

כאמור, הטראק הקלאסי נמשך לפחות חמישה ימים. הוא מתחיל מנקודת היציאה מקוסקו, הליכה לאורך נהר אורובמבה, משם אפשר לצפות על האזור והעיר העתיקה להלקטפטה. את הלילה עושים באתר ארכיאולוגי באזור. 

ביום השני מתחילים לטפס דרך אזורים חקלאיים, עלייה מתונה שמתגברת עם הזמן. במשך כל זמן העלייה, אפשר ליהנות מהנוף המרהיב והחיות מסביב.

ביום השלישי ממשיכים במסלול האינקה דרך מעבר האישה המתה, שנמצאת בגובה 4200 מעל לפני הים. אז אפשר ליהנות מאתרים ארכיאולוגיים באזור ומהעיר מעל העננים, קומפלקס קדוש מיוחד ומרהיב, בו קיים מחנה למטיילים.

ביום הרביעי נהנים מזריחה מרהיבה במקום בו לנים, ולאחר מכך ממשיכים לטפס אל שער השמש ומשם ממשיכים על המחנה שנמצא על בסיסו של הר מצ'ו פי'צו.

ביום החמישי מגיעים אל המצודה הקדושה, מבלים בעיר הנטושה, אפשר לבקר במעיינות החמים ומשם לקחת רכבת אל קוסקו.

דברים שצריך לקחת בחשבון

אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון שיוצאים לכזה מסלול מאתגר, כתוצאה מפעילות פיזית אינטנסיבית מהטיפוס ייתכן ונרגיש כאבים במפשעה במידה ולא עשינו הכנה מתאימה לטראק. זה דבר שכיח והגיוני לאור המאמץ הגדול שאנחנו משקיעים. כאבים במפשעה זה דבר מוכר בכל עת שמבצעים פעילות ספורטיבית, אפשר להימנע מכאבים במפשעה או מפציעות אחרות אם מבצעים תהליך הכנה פיזית לפני הטיפוס.

במידה וחוויתם פציעה כלשהי במהלך הטיפוס חשוב להתייעץ עם איש מקצוע ולקבל תוכנית שיקום מתאימה להוריד את הכאבים ולצמצם את הסיכוי שהפציעה תחזור בעתיד.

 טבע

 

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מיטות ברזל מודרניות לעיצוב עכשווי

מיטות ברזל כבר מזמן מזוהות עם אלגנטיות ותחכום. המבנה החזק והעיצובים המורכבים שלהם הופכים אותם לבחירה פופולרית עבור אלה המבקשים להוסיף נופך של מעמד לחדרי השינה שלהם. בעוד שמיטות ברזל קיימות במשך מאות שנים, העיצוב המודרני הפיח חיים חדשים בפריטים הנצחיים הללו, מה שהופך אותם להתאמה מושלמת עבור חללי פנים עכשוויים.

קרא עוד »