plumber (10)

איתור צנרת בחוף הכרמל

בעבר, לפני שפותחה הטכנולוגיה המאפשרת "לראות" מתחת לאדמה או מבעד לקירות, היה צורך לחפור בשטח נרחב כדי לאתר בעיית נזילה, פיצוץ בצנרת או חישוף תוואי של צינורות ביוב. היום, הודות להתקדמות בתחום, הסימנים המעידים על בעיה מספיקים לרוב כדי להגיע לשורש הבעיה במדויק ובאופן נקודתי.

מדוע מבצעים איתור צנרת?

האיתור מתבצע כדי לגלות את מיקומה של צנרת המצויה מתחת לקרקע בעומקים שונים, הכוללת צנרת עירונית ובין עירונית, בבתים משותפים, בבתים פרטיים או במרכזים מסחריים ובמוסדות ציבור. לפני תהליך בנייה או הקמת תשתית כבישים, גשרים וחיבור שכונות חדשות לצנרת הקיימת, צריך לוודא שהחפירות בעומק האדמה בשטח לא יגרמו לפגיעה בתשתיות בתוך הקרקע.

איתור צנרת מתבצע במקרים של נזילות, עובש וקילוף בקירות או בתקרות של מבנים, ויש צורך לאתר את הצנרת המצויה מעבר לקירות. הודות למכשור המתקדם, לא נדרשת הריסה של קירות כדי לנסות לאתר את הצינור הדולף או את הפיצוץ שגרם לרטיבות. המצלמה והציוד החדשני יכולים לאתר באופן מהיר את מיקום הפיצוץ ולתקנו.

קווי תקשורת, כבלי טלפון, חשמל וגז מצויים גם הם מתחת לפני הקרקע כדי להגן עליהם מפני פגיעה וכדי לשמור על מראה חיצוני אסתטי של הסביבה ללא חוטים, כבלים וצינורות. כשמתגלה בעיה בתשתית צנרת כזו, נדרש איתור מדויק כדי לתקן את התקלה, בלי לחפור בכל האזור למציאת הצינורות ובלי לפגוע בתשתיות אחרות הפרושות באותו נתיב.

כיצד מאתרים צנרת תת קרקעית?

ניתן לבצע איתור צנרת מים, ביוב, חשמל, גז ותקשורת לפני חפירה, בנייה או לצורך תיקון והתחברות. יש לבצע בדיקה של מפות האזור, של התוכניות העירוניות והאזוריות ולברר אם יש קווי צנרת העוברים במקום. אם לא קיימות עדויות לקיום תשתית צנרת תת קרקעית, יש צורך לבצע איתור בכל זאת לפני חפירה, כיוון שיש אפשרות שצינורות שהועברו בתוך האדמה לא סומנו או שמדובר בצינורות ישנים, שרידים ארכיאולוגיים או חללים שונים ואף קברים עתיקים. פגיעה בשרידים ארכיאולוגיים או בקברים עתיקים עלולה להביא להפסקת עבודות ואף לתביעות כספיות אם נעשתה ללא בדיקה.

את איתור הצנרת מבצעים באמצעות מכשיר הפועל בטכנולוגיה של גלים אלקטרומגנטיים, השולח אותות אל  הקרקע וניתן לקבל תמונה של הצנרת המצויה בה, החומר, המיקום והעומק. באופן זה ניתן לדעת אם אלו צינורות מים, ביוב, חשמל, תקשורת או גז. הצינורות מסומנים באופן פיזי בשטח ובמפות משורטטות או בתלת ממד, כך גם החללים שהתגלו מתחת לקרקע. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית, שמאפשרת לאתר צנרת בשטחים גדולים באופן מדויק, בלי לחפור בפועל, ולחסוך זמן, כסף ומשאבים. תהליך איתור הצנרת מתבצע בעזרת מכשירים העושים שימוש בטכנולוגיה אלקטרו-מגנטית ואלקטרו-אקוסטית, ומתקבלת תמונת מצב של החללים, הצינורות והכבלים המצויים מתחת לקרקע, מתחת למרצפות ובתוך קירות.

היחידה לאיתור

חברה ותיקה ומנוסה, המתמחה בתחום האיתור, המיפוי והחישוף של כל התשתיות התת קרקעיות בכל מקום שבו נדרשת העבודה. אנו מבצעים את האיתור עבור לקוחות פרטיים, מוסדיים, חברות, עיריות ועוד. אנו עושים שימוש בציוד המתקדם, המקצועי והחדשני ביותר בתחום של איתור, מיפוי וחישוף. אנו עובדים עם אנשי מקצוע מעולים ומנוסים כדי לבצע איתור מדויק לשביעות רצון לקוחותינו. בחברה שלנו עובדים מהנדסים, טכנאים, מודדים ומפעילי ציוד מכני אשר עברו הכשרה בתחום התשתיות. שירותי איתור הצנרת שלנו נותנים תמונה ברורה, מקצועית ומדויקת, ללא צורך בהרס סביבתי או בחפירה מיותרת ורחבת היקף. נשמח לעניק גם לכם שירות מקצועי ואחראי.

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מיטות ברזל מודרניות לעיצוב עכשווי

מיטות ברזל כבר מזמן מזוהות עם אלגנטיות ותחכום. המבנה החזק והעיצובים המורכבים שלהם הופכים אותם לבחירה פופולרית עבור אלה המבקשים להוסיף נופך של מעמד לחדרי השינה שלהם. בעוד שמיטות ברזל קיימות במשך מאות שנים, העיצוב המודרני הפיח חיים חדשים בפריטים הנצחיים הללו, מה שהופך אותם להתאמה מושלמת עבור חללי פנים עכשוויים.

קרא עוד »